2019-04-15Start fra tanken i Stenløse over Slagslunde, Lindholm, Uvelse, Nørre Herlev, Hammersholt, Kirkelte, Karlebo, Grønholt og med pause på Shell i Fredensborg. Der fortsættes Via Esrom Sø, Sørup og med besøg på Skovgrillen i Hillerød. Videre via Hammersholt, Kollerød, Bastrup, Kirke Værløse, gennem Lille Hareskov og slut på Shell i Ballerup.Turen er på 83km/ 2 timer 7 min i køretid.